Blog

Ullasai, Sardinie

Podzimní lezenice na Sardinii

Vůbec nechápu, proč jsme na Sardinii nejeli už dávno. Nebylo to dost lezecký, dost výkonnostní, moc daleko? Asi si nevzpomenu na hlavní důvod, ale jedno teď vím jistě, tento lezecký výjezd, který byl víc než zábavný i pro naše děti, rozhodně zopakujeme a to co nejdřív a vlastně doufám, že se z toho stane podzimní tradice. Pro mě osobně to byl jeden z nejpůvabnější lezeckých zájezdů. Vyrazili jsme na přelomu září/října, kdy už je na plážích po sezoně, ale na koupání je pořád příjemných 25 - 28 °C, moře je teplé, a na lezení je stále potřeba hledat stín.

 - 10/29/2016
ratikon-07

Ratikon „technická delikatesa“

Letošní léto uteklo nezvykle rychle a s Andrejem Chrastinou z AIXc.z, parťákem do stěn,  jsme si ani nestihli odskočit na vícedélky do Alp. Buď to byla práce, nebo nemožnost sladit volný čas, co nás drželo doma.

 - 09/18/2016
Spagheti traverse

Spagheti traverse

To co představuje pro skialpinisty Houte Route - přechod z Chamonix do Zermattu, je pro vysokohorské turisty a alpinisty Spaghetti traverse v oblasti Monte Rosy ve Wallisu.

 - 09/07/2016
Verdon Gorge

Soustředění PROFESIONÁLU

Tradice se mají dodržovat a toto je velice příjemná tradice. Buď na podzim, nebo zjara každého roku vyrazit někam na vícedélky s povedenou partičkou. Všech ročníků se zúčastnilo jádro družstva Kmocháček a Leski. Letos přibyli nováčci Otík a z ciziny Andrej. Kubrt nemohl maká ve Štokecu a Mirda je ňáké chabrus.

 - 09/07/2016
gronsko-09

Expedice Grónsko- Tasermjut fjord 2014

S nápadem jet do Grónska přišel už před dvěma lety Polda Sulovský z Ostravy spolu s Pepou Novotným. Bohužel práce a jiné povinnosti expedici stále oddalovaly, ale už vloni tato myšlenka dostávala jasnější tvář. Já nastoupil do tohoto rozjetého vlaku až téměř před poslední zastávkou, když Pepa k sobě hledal lezeckého parťáka do stěny.

 - 08/26/2014

Zastihnete mě na těchto kontaktech

tomasbardas@seznam.cz

+ 420 603 856 982

Copyright 2021- 2023 Tomáš Bardas ©
Vyrobila Sim