Skialpové kurzy

Skialpový kurz

"K tomu, aby byly vaše výlety do zasněžených hor co nejbezpečnější, vám pomohou pomoci tyto skialpové a lavinové kurzy... "

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Skialpový kurz

V tomto kurzu se seznámíte se skialpovým vybavením (lyže + vázání, pásy)  jeho použitím a správnou péčí o něj. V terénu si vyzkoušíme jak se správně pohybovat při výstupu (otočky, rozestupy) a také bezpečnou techniku sjezdu.

Naučíte se také jak správně používat základní lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, lopata, sonda) při vyhledávání jednoho a více zasypaných. Ukážeme si jak odhadnout lavinové nebezpečí, vykopeme klouzavý blok a řekneme si základy o sněhu, lavinách, organizaci záchranné akce a záchraně zasypaného.

 

Program přechodu

 

1. den: Sraz večer na chatě, přednáška o skialpovém vybavení a lavinové výbavě.

2. den: V průběhu túry v okolí chaty si v praxi vše vyzkoušíme a osaháme. Večer přednáška.

3. den: Túra v okolí chaty, organizace záchranné akce spojené s vyhledáváním zasypaného. V odpoledních hodinách návrat z chaty.

 

 

Základní informace

Počet účastníků: max. 8 osob na jednoho horského vůdce
Místo konání: Bouřňák v Krušných horách, Krkonoše
Termín akce: polovina únor až duben (dle sněhových podmínek), možnost individuálního termínu i v průběhu týdne.
Náročnost: Jedná se o kurz pro začátečníky. Denně budeme na nohou v terénu 6-8 hodin. Předpokládá se základní znalost pohybu na lyžích a dobrá fyzická kondice.

 

Cena

2600 kč/ osoba při min. počtu pěti osob (cena nezahrnuje dopravu , ubytování a povinné pojištění), možnost zapůjčení lavinové výbavy v ceně kurzu.