Skialpinismus a lavinové kurzy

"Lyžování nemusí být spojeno jen s přeplněnými sjezdovkami a lyžařskými vleky. Milujete-li objevování nových výzev, existuje něco jako skialpinismus. Stačí vám prkýnka, chlupaté pásy a chuť vyšlápnout si kopec, který si za odměnu sjedete."

 

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Skialpový přechod Haute Route

Základní informace k přechodu V celých Alpách je mnoho skialpových přechodů, ale Haute Route je jen jedna. Jde o legendární přechod v hlavním hřebeni Alp, který patří k základnímu vzdělání každého skialpinisty.

Skialpy Silvretta

Kurz je určen těm, kteří již mají začátky za sebou (základní skialpový kurz Krkonoše), a chtějí se dále zdokonalovat. Seznámení se s ledovcem a pohybem na něm je dalším krokem.

Přechod Vysokých Tater „Tatranská Houte Route“

Jedná se o 3 denní přechod v hlavním hřebeni Vysokých Tater. Těm, kteří Vysoké Tatry neznají, se může zdát, že ve srovnání s Alpami nemají co nabídnout. Opak je však pravdou.

Lavinový kurz

K tomu, aby byly vaše výlety do zasněžených hor co nejbezpečnější, vám pomohou tyto skialpové a lavinové kurzy... Pohyb v horách skýtá nejen radosti, ale i mnohá nebezpečí. Zvláště v zimním období je to především lavinové nebezpečí. Ať už jste skialpinista, freerider, horolezec nebo milovník VHT a zimních túr na sněžnicích, je dobré něco o lavinách a sněhu vědět.

Základy skialpinismu pro začátečníky

K tomu, aby byly vaše výlety do zasněžených hor co nejbezpečnější, vám pomohou pomoci tyto skialpové a lavinové kurzy...