Lezení na písku

Lezení na písku

"Lezení na písku je specifické, ale krásné. Vždycky, když sedím na nějakém tom skalním vršku a rozhlídnu se kolem sebe, uvědomím si, jaké máme štěstí, že se takové skalní oblasti u nás nacházejí. Ať už mluvím o Adršpachu nebo o mé domácí oblasti Labském údolív Českém Švýcarsku - kde jsem doma. "

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Lezení na písku

Lezení na písku je zajímavé - plné hran, spár, rajbasů, delikátních stěnek a jiných technicky náročných libůstek. Na písku se prostě nenudíte!

V tomto kurzu se naučíte základní lezecké dovednosti na skalách, které jsou potřeba při lezení na pískovcových terénech jako: jištění prvolezce, založení smyček, lezení komínů a rajbasů, správné dobírání na skalních vrcholech, slanění. Vše se uskuteční v souladu s pískovcovými pravidly. Individuální přístup.
 

 

Základní informace

Délka kurzu: 1 - 3 dny, dle individuální domluvy lze prodloužit - the indivudual approach
Max. počet účastníků/ The number of participants: 2
Termín / The term: duben až říjen / April - October
Místo konání: Labské údolí - Elbe Sandstone (lze se domluvit i na okolní skály: Tisá, Ostrov, Modřín)

Cena

Cena / Price: osoba/den 5000 Kč (1 klient) 2500 Kč (2 klienti)
Cena zahrnuje / The price includes: zapůjčení lezeckého materiálu nezbytného pro výuku, vedení horským vůdcem UIAGM, odpovědnostní pojistku HV / the rent of climbing materials, mountain guide, insurance of mountain guide