Ledovcové túry a výstupy na vrcholy

Ledovcové túry a výstupy na vrcholy

"Máte svůj vysněný kopec, ale netroufáte si na něj? Vše je možné a rádi vám při tom pomůžu. Tyto náročné výstupy na čtyřtisícovky Alp vyžadují znalosti pohybu po ledovci a zvládnutí základů práce s lanem. Naučte se to se mnou!"

 

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Spaghetti traverse

To co představuje pro skialpinisty Houte Route – přechod z Chamonix do Zermattu, je pro vysokohorské turisty a alpinisty Spaghetti traverse v oblasti Monte Rosy ve Wallisu. V průběhu pěti dní přejdeme jeden z největších Alpských masívů a zdoláme až 11 čtyřtisícovek a přenocujeme na nejvýše položené chatě Evropy Rifugio Margherita. Jde o snad nejkrásnější alpský přechod, kdy vystoupíte na nespočet čtyřtisícovek a budete se kochat výhledy na blízký Matterhorn, vzdálenější Mont Blank a Grand Paradiso.

Výstup na Grand Paradiso

Gran Paradiso (4061 m) leží v srdci stejnojmenného národního parku v Grajských Alpách. Jde o čtyřtisícovku, která jako jediná leží celá na území Itálie a tak jsou na ní Italové patřičně hrdí. Jde o jednu z nejsnáze dostupných čtyřtisícovek a tak lze výstup pojmout jako vhodnou aklimatizaci třeba před výstupem na Mt. Blanc (viz. nabídka), anebo se Gran Paradiso může stát vašim prvním čtyřtisícovým vrcholem.

Výstup na Großglockner

Großglockner  je nejvyšším vrcholem Rakouska,  nacházejícím se v pohoří Vysokých Taur. Svým štíhlým skalnatým tvarem připomíná zvon, odtud název "Velký zvoník".

Výstup na Matterhorn

Majestátný vrchol Matterhorn (4478 m n.m.) se doslova tyčí na italsko-švýcarské hranici. Je považován za jednu z nejkrásnějších hor Evropy a je sedmou nejvyšší.