Grand Paradiso

Grand Paradiso

"Jde o jednu z nejsnáze dostupných čtyřtisícovek a tak lze výstup pojmout jako vhodnou aklimatizaci třeba před výstupem na Mt. Blanc (viz. nabídka), anebo se Gran Paradiso může stát vašim prvním čtyřtisícovým vrcholem."

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Grand Paradiso

Výstup však není radno podceňovat, jde o ledovcovou túru se závěrečným exponovaným skalním hřebínkem a tedy pohyb s mačkami a základní lezecké dovednosti jsou na místě. Pokud se tedy chcete předtím zdokonalit, tak neváhejte a kontaktujte mě, poradím vám, jaké dovednosti a znalosti by jste před výstupem měli zvládnout.

 

Grand Paradiso

Varianta I.

Výstup od  jihozápadu  přes  Rif. Vittorio Emanuele (2732m). Výchozím místem je vesnice Pont(1900m) z které po dvou hodinách vystoupáme po chodniku  na chatu.  Brzy ráno začneme stoupat mezi balvany směrem k ledovci Gran Paradiso. Po něm až k vrcholovému skalnímu hřebínku s obtížemi okolo II.UIAA. Výstup z chaty zabere 4-5 hodin . Další 3hodiny zpět na chatu a po další hodině a půl jsme u auta v údolí.

Varianta II.

Výstup od severozápadu přes Rif.Chabot (2750 m). Na chatu vyrazíme od kempu „Gran Paradiso“, který leží pár kilometrů před Pontem v údolí Valsavarenche. Výstup trvá přibližně 3 hodiny.  Ráno budeme směřovat na ledovec Lavesciau a po něm až do sedla kde se trasa spojí s výstupem od chaty Vittorio Emanuelle. Na vršku bychom měli být za 4 hodiny.

PROGRAM:

1. den: Příjezd do odsady Pont (1 960 m) a následný výstup na chatu Rifugio Vittorie Emanuelle II (2 732 m). Večer krátká instruktáž k výstupu.

2. den:  Brzký ranní start výstupu na vrchol Gran Paradiso (4 061 m). Odpoledne sestup na chatu, krátký oddych, zabalení věcí a sestup do údolí. V případě velké únavy možno přespat a pokračovat dolů další den.

 

Základní informace

Délka kurzu: 2 dny
Max.počet účastníků: 3 osoby
Doprava: Vlastní + nezbytné  pojištění (doporučuji OeAV) .
Místo konání: Itálie národní park Gran Paradiso v Grajských Alpách
Termín akce: červen až září dle domluvy a aktuálních podmínek

Cena

Varianta I: Výstup Grand Paradiso, cena 6 350 Kč / osoba, 1 horský vůdce a tři klienti

Cena zahrnuje: služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV. V ceně není ubytování, doprava, lanovky a pojištění (doporučuji OeAV) .