Powder Hunters

Freeride kurzy - Powder Hunters

"Po kolena v prašanu a bílé pláně s vašim podpisem. Tak přesně o tom to je."

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Powder hunters

Kurz pro všechny, kterým je  těsno na sjezdovkách a láká je jízda ve volném terénu. Než však opustíte bezpečí sjezdovky, je třeba naučit se zásadám bezpečného pohybu ve volném terénu, správně vyhodnotit lavinovou situaci a osvojit si práci s lavinovým vybavením. Všechno se na tomto freeridovém kurzu v průběhu čtyř dní naučíte a hlavně si to užijete.

Kurz je určen široké lyžařské veřejnosti. Předpokladem k absolvování freeridového kurzu je dobrá fyzická kondice, bezproblémové zvládnutí jízdy na lyžích i na černých sjezdovkách .

 

Program kurzu

Seznámíte se s freeridovým vybavením a naučíte se ho spávně používat. 
Základy bezpečné jízdy ve volném terénu. 
Osvojíte si pravidla a chování při sjezdu.
Správná volba trasy sjezdu.
Technika jízdy ve volném terénu.
Správně vyhodnotit lavinovou situaci.
Lavinová prevence a jak správně používat lavinové vybavení.
Nácvik vyhledávání zasypaného.
Organizace záchranné akce.
 

Maximálně indiduální přístup při plnění vaším snů ze světa velkých stěn. Sny se mají plnit, tak se nebojte je vyslovit a realizaci už nechte na mě. Předpokladem je dobrá fyzická kondice a zvládnutí základních lezeckých dovedností.
 

Základní informace

Termín: Na všech našich akcích klademe především důraz na bezpečnost a individuální přístup. Proto i konkrétní termín vybereme podle vašich potřeb a hlavně podle počasí tak, abychom se zase bezpečně potkali v prašanu znova.

Délka kurzu: 4 dny
Max. počet účastníků: 6
Termín: leden-duben
Místo konání: Kurzy se konají bud v Soeldenu, nebo v oblasti Dachstein na Krippensteinu. Záleží především na sněhových podmínkách a lavinové situaci
výbavy (lavinový vyhledávač, lopata a sonda).

Cena

6500 Kč/osoba
Cena zahrnuje. Služby horského vůdce a jeho náklady. Zapůjčení povinné lavinové