Lavinové kurzy

Lavinové kurzy

"K tomu, aby byly vaše výlety do zasněžených hor co nejbezpečnější, vám pomohou tyto skialpové a lavinové kurzy... Pohyb v horách skýtá nejen radosti, ale i mnohá nebezpečí. Zvláště v zimním období je to především lavinové nebezpečí. Ať už jste skialpinista, freerider, horolezec nebo milovník VHT a zimních túr na sněžnicích, je dobré něco o lavinách a sněhu vědět."

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Lavinový kurz

Na tomto kurzu se naučíte vyhodnotit lavinového nebezpečí, pracovat s pípákem - lavinovým vyhledávačem a naučíte se pohybu v lavinovém terénu. Také si vyzkoušíme základy záchrany v lavinách.

Program kurzu

 

1. den: Sraz večer na chatě, přednáška o lavinové výbavě a jejím použití.

2. den: Práce s lavinovým vyhledávačem. Večerní teorii probereme v terénu. Večer přednáška o lavinové prevenci.

3. den: Opět praxe v terénu. Záchranná akce vyhledání zasypaného a jeho vyproštění. V odpoledních hodinách návrat z chaty.

 
 
 
 
 

Základní informace

Počet účastníků: max. 6 osob na jednoho horského vůdce
Místo konání: Pá - Ne: Krkonoše, Čt - Ne: Tatry
Termín akce: polovina únor až duben (dle sněhových podmínek), možnost individuálního termínu i v průběhu týdne.
Náročnost: Jedná se o kurz pro začátečníky. Denně budeme na nohou v terénu 6-8 hodin. Předpokládá se základní znalost pohybu na lyžích a dobrá fyzická kondice.

 

Cena

Krkonoše: 3 000 Kč / os.
Vysoké Tatry: 4 500 Kč / os.