Výstup na Matterhorn

Výstup na Matterhorn

"Majestátný vrchol Matterhorn (4478 m n.m.) se doslova tyčí na italsko-švýcarské hranici. Je považován za jednu z nejkrásnějších hor Evropy a je sedmou nejvyšší."

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Výstup na Matterhorn

Majestátný vrchol Matterhorn (4478 m n.m.) se doslova tyčí na italsko-švýcarské hranici. Je považován za jednu z nejkrásnějších hor Evropy a je sedmou nejvyšší. Byl poprvé zdolán v roce 1865 jako poslední čtyřtisícovka Alp. Předpokladem je dobrá fyzická kondice a zvládnutí základních lezeckých dovedností a pohybu v horách - jde o náročný výstup v horském terénu. Pokud se tedy chcete předtím zdokonalit, tak neváhejte a kontaktujte mě, poradím vám, jaké dovednosti by jste před výstupem měli zvládat.

Matterhorn neboli Monte Cervino - symbol Švýcarska.


Na Matterhorn může vystoupit Hřebenem Hörnli (Hörnligrat, Švýcarská normálka, SV hřeben nebo Lvím hřebenem (Liongrat), Italská normálka, JZ hřeben. Dostatečná aklimatizace je nezbytná pro bezpečný a úspěšný průběh túry. Můžete ji absolvovat individuálně, nebo spolu se mnou před samotným výstupem.

Základní informace

 Délka výstupu: 3-4 dní,  délku kurzu lze individuálně přizpůsobit vašim požadavkům
 Max.počet účastníků: 1 osoba
 Ubytování: Po domluvě zajistím dle zvoleného programu (horské chaty od 75 chf/polopenze, Tasch od 35chf)
 Místo konání: Waliské Alpy
 Termín akce: červen až září dle domluvy a aktuálních podmínek
 

Cena

Cena: na dotaz