Spaghetti traverse

Spaghetti traverse

"To co představuje pro skialpinisty Houte Route – přechod z Chamonix do Zermattu, je pro vysokohorské turisty a alpinisty Spaghetti traverse v oblasti Monte Rosy ve Wallisu."

  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Spaghetti traverse

V průběhu pěti dní přejdeme jeden z největších Alpských masívů a zdoláme až 11 čtyřtisícovek a přenocujeme na nejvýše položené chatě Evropy Rifugio Margherita.

Jde o snad nejkrásnější alpský přechod, kdy vystoupíte na nespočet čtyřtisícovek a budete se kochat výhledy na blízký Matterhorn, vzdálenější Mont Blank a Grand Paradiso.

 

Spaghetti traverse

PROGRAM:

1 den: Výjezd lanovkou z  Zermattu na Klein Matterhorn. Odtud vystup po ledovci na Breithorn (4152m).  Sestup přes sedlo Schwarztor pod Poluxem na chatu Rifugio Guide del´Ayas  (3420m)

2. den: Výstup na „Dvojčata“ Polux (4092m) a Castoru (4223 m). Přes sedlo Felikjoch na chatu Rif. Quintino Sella (3620 m).

3 den: Pod hřebenem Liskammu přes sedlo Passo del Naso (4150m) na ledovec  Lys. Výstup na Balmenhorn (4167 m) a  Vincet Piramide (4215 m). Sestup na chatu Rif. Gnifetti (3647 m).

4. den: Výstup na chatu nejvýše položenou chatu v Evropě Rif. Margherita (4554 m) na vrcholku Signalkuppe. Cestou vystoupíme na Schwarzhorn (4 322 m), Ludwigshöhe (4 341 m) a Parrotspize (4436 m).

5 den: Ranní výstup na Zumsteinspitze (4 563 m) a pak už jen dolů  přes  Monte Rosa hűtte směrem do Zermattu.

Základní informace

Délka přechodu: 5 dní + cesta
Max. počet účastníků: 3 osoby
Doprava: Vlastní
Ubytování: horské chaty s polopenzí
Místo konání: Walliské Alpy
Termín akce: srpen a září
 

Cena

Cena: 27 500 Kč / osoba. (Max. 3 klienti)
Cena zahrnuje služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV vůči klientovi.
Cena nezahrnuje ubytování, dopravu, lanovky, náklady horského vůdce na chatě a na lanovce.
Další nutné náklady: 4x ubytování s polopenzí na chatách (70e/noc), lanovka na Klein Matterhorn 65 chf, pojištění (doporučuji OeAV)
Termín akce: srpen a září