Skialpy Silvretta

Skialpy Silvretta

"Kurz je určen těm, kteří již mají začátky za sebou (základní skialpový kurz Krkonoše), a chtějí se dále zdokonalovat. Seznámení se s ledovcem a pohybem na něm je dalším krokem."
  • Povede vás certifikovaný horský vůdce UIGAM
  • Jazyk: angličtina, italština, polština
  • Praxe horského vůdce: pískovcové lezení v Labském údolí a Adršpachu, lezení na vápencových skalách, vícedélkové lezení Alpy, Lago di Garda a okolí, canyoning Arco, via-ferraty, lavinové a skialpové kurzy, skialpové přechody.

Silvretta „Skialpový ráj“ Skialpový ledovcový kurz pro pokročilé

Kurz je určen těm, kteří již mají začátky za sebou (základní skialpový kurz Krkonoše), a chtějí se dále zdokonalovat. Seznámení se s ledovcem a pohybem na něm je dalším krokem.   Pohoří Silvretta se rozkládá na pomezí Rakouska a Švýcarska (větší část). Je součástí hlavního hřebene Alp a nachází se zde několik desítek třítisícových vrcholů (nejvyšší z nich je švýcarský Piz Linard 3411 m) a přes sto větších či menších ledovců. Skialpové túry v pohoří Silvretta nabízejí klasický ledovec, častokrát strmé závěrečné partie vrcholů vyžadující použití maček a cepínu a krásné dlouhé sjezdy   Chata Wiesbadener Hutte (2443 m) je ideální základnou pro túry na přilehlé vrcholy Piz Buin (3312 m), Silvrettahorn (3244 m) Dreilanderspitze (3197 m)….. Program: 1. den: Sraz v údolí, výstup na chatu. Práce s lavinovými vyhledávači v okolí chaty. Večer přednáška. 2.den: V průběhu túry se zaměříme na pohyb po ledovci a použití povinné lavinové výbavy. Večer plánování túry, práce s mapou. 3. den: Výstup na jeden z vrcholů v okolí. Večer přednáška. 4. den: Práce v terénu. Krátká túra, organizace záchranné akce spojené s vyhledávaním zasypaného. Sjezd z chaty do údolí.    

Základní informace

Počet účastníků: max. 6 osob / horský vůdce
Místo konání: pohoří Silvretta
Termín akce: únor až duben dle sněhových podmínek, možnost individuálního termínu i v průběhu týdne
Náročnost: Jedná se o lehčí až středně náročné tůry s denním převýšením do 900 výškových metrů. Denně budeme na nohou 5-7 hodin v terénu.  Předpokládá se základní znalost pohybu na skialpech, dobrá fyzická kondice a jistota při sjezdech volným terénem.

 

Cena

7 800 Kč/ osoba, max. počet klientů 5 na jednoho horského vůdce, (cena nezahrnuje dopravu a ubytování s polopenzí cca 3x 40-50e, povinné pojištění), možnost zapůjčení lavinové výbavy v ceně kurzu