Majestátný vrchol Matterhorn (4478 m n.m.) se doslova tyčí na italsko-švýcarské hranici. Je považován za jednu z nejkrásnějších hor Evropy a je sedmou nejvyšší. Byl poprvé zdolán v roce 1865 jako poslední čtyřtisícovka Alp. Předpokladem je dobrá fyzická kondice a zvládnutí základních lezeckých dovedností a pohybu v horách - jde o náročný výstup v horském terénu. Pokud se tedy chcete předtím zdokonalit, tak neváhejte a kontaktujte mě, poradím vám, jaké dovednosti by jste před výstupem měli zvládat.

Matterhorn neboli Monte Cervino - symbol Švýcarska.


Na Matterhorn může vystoupit Hřebenem Hörnli (Hörnligrat, Švýcarská normálka, SV hřeben nebo Lvím hřebenem (Liongrat), Italská normálka, JZ hřeben. Dostatečná aklimatizace je nezbytná pro bezpečný a úspěšný průběh túry. Můžete ji absolvovat individuálně, nebo spolu se mnou před samotným výstupem.

 

  •    Délka kurzu: 3-4 dní,  délku kurzu lze individuálně přizpůsobit vašim požadavkům
  •    Max.počet účastníků:  1 osoba
  •   Cena: 1050 eur za výstup. Výstup zahrnuje jednodenní aklimatizaci a výstup samotný. Delší aklimatizační tůry v okolí 260eur/den. Cena zahrnuje   služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV. V ceně není ubytování, doprava, lanovky a pojištění (doporučuji OeAV) .
  •    Ubytování: Po domluvě zajistím dle zvoleného programu (horské chaty od 75 chf/polopenze, Tasch od 35chf)
  •    Místo konání: Waliské Alpy
  •    Termín akce: červen až září dle domluvy a aktuálních podmínek
Matterhorn
Matterhorn