Großglockner  je nejvyšším vrcholem Rakouska,  nacházejícím se v pohoří Vysokých Taur. Svým štíhlým skalnatým tvarem připomíná zvon, odtud název "Velký zvoník". Na Großglockner se můžeme vydat normálkou, který vyžaduje jistotu při pohybu s mačkami nebo náročnějším výstupem, kde jsou lezecké znalosti a pohyb z mačkami hlavním předpokladem, více níže.

Maximálně indiduální přístup při plnění vaším snů ze světa velkých stěn.

Varianta I.

Klasický výstup "normálkou" s obtížností II.UIAA, výstup vyžaduje jistotu při pohybu s mačkami.

1.den: Příjezd do Kalsu a  kolem  Lücknerhütte výstup na chatu Studlhutte (2 802 m) – cca 2,5 hodiny.
2.den: Vyrazíme k chatě Erz.Hezog Johan Hütte (3 451 m)  a dále přes Klein Glockner na Grossglockner. Sestup po výstupové trase.

Varianta II.

Středně náročný  výstup s obtížností do IV.UIAA, výstup vyžaduje lezecké zkušenosti a jistotu při pohybu s mačkami. Ideální jako testovací  tůra na Matterhorn, prověří vaše shopnosti a rychlost.

1. den: Příjezd do Kalsu a  kolem  Lücknerhütte výstup na chatu Studlhutte (2 802 m) – cca 2,5 hodiny.
2. den: Brzký start a po ledovci k úpatí hřebene Studl Grat. Po hřebeni přes „Früstücksplatz“, lezením po skále a s úžasnou expozicí po obou  stranách nás hřeben dovede na vrchol Grossglockneru. Sestup "normálkou" přes Erz. Hezog Johan Hütte.

 

  •     Délka kurzu: 2 dny
  •     Max.počet účastníků: 2 osoby
  •     Cena: varianta I. 350 eur, varianta II. 400eur. Cena zahrnuje služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV. V ceně není ubytování, doprava a pojištění (doporučuji OeAV) .
  •     Ubytování:  Po domluvě zajistím dle zvoleného programu (horská chata cca 35 eur/polopenze + ubytování HV cca 20eur)
  •     Místo konání: Rakousko pohoří Vysokých Taur
  •     Termín akce: červen až září dle domluvy a aktuálních podmínek