Spagheti traverse
Spagheti traverse

To co představuje pro skialpinisty Houte Route – přechod z Chamonix do Zermattu, je pro vysokohorské turisty a alpinisty Spaghetti traverse v oblasti Monte Rosy ve Wallisu. V průběhu pěti dní přejdeme jeden z největších Alpských masívů a zdoláme až 11 čtyřtisícovek a přenocujeme na nejvýše položené chatě Evropy Rifugio Margherita.

Jde o snad nejkrásnější alpský přechod, kdy vystoupíte na nespočet čtyřtisícovek a budete se kochat výhledy na blízký Matterhorn, vzdálenější Mont Blank a Grand Paradiso.

Přečtěte si podrobný článek o Spaghetti Tour na našem Blogu.

 

PROGRAM:

 1. den: Výjezd lanovkou z  Zermattu na Klein Matterhorn. Odtud vystup po ledovci na Breithorn (4152m).  Sestup přes sedlo Schwarztor pod Poluxem na chatu Rifugio Guide del´Ayas  (3420m)
 2.  den: Výstup na „Dvojčata“ Polux (4092m) a Castoru (4223 m). Přes sedlo Felikjoch na chatu Rif. Quintino Sella (3620 m).
 3. den: Pod hřebenem Liskammu přes sedlo Passo del Naso (4150m) na ledovec  Lys. Výstup na Balmenhorn (4167 m) a  Vincet Piramide (4215 m). Sestup na chatu Rif. Gnifetti (3647 m).
 4. den: Výstup na chatu nejvýše položenou chatu v Evropě Rif. Margherita (4554 m) na vrcholku Signalkuppe. Cestou vystoupíme na Schwarzhorn (4 322 m), Ludwigshöhe (4 341 m) a Parrotspize (4436 m).
 5. den: Ranní výstup na Zumsteinspitze (4 563 m) a pak už jen dolů  přes  Monte Rosa hűtte směrem do Zermattu.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

 • Délka přechodu: 5 dní + cesta
  Max. počet účastníků: 3 osoby
 • Cena:. Cena 13 500 Kč zahrnuje služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV vůči klientovi a jeho náklady.
 • Další nutné náklady: 4x ubytování s polopenzí na chatách (70e/noc), lanovka na Klein Matterhorn 65 chf, pojištění (doporučuji OeAV)
 • Doprava: Vlastní
 • Ubytování: horské chaty s polopenzí
 • Místo konání: Walliské Alpy
 • Termín akce: srpen a září
Spagheti traverse