Vícedélkové lezení Ratikon

Tento kurz je určen lezcům, kteří mají již základy za sebou a chtějí udělat krok dopředu a podívat se na svět opravdu z výšky... Tím myslím opravdu z výšky - z velkých stěn, kde lezec získá další krásné zážitky nejen z pestrého lezení, ale také se naučí, jak správně ve velké stěně fungovat, aby minimalizoval rizika, naučil se správně techniky na štandu a jinou neméně důležitou metodiku. Čtyři dny strávíme lezením vícedélkových cest v Arcu a okolí, které můžeme zpestřit také zdoláním některé  z místních via ferrat.

"Zkušenosti s vícedélkovým lezením jsem postupně získal v USA v Yosemitech, v alpských vícedélkách a v Gronsku na expedici. Vždy mě velké stěny přitahovaly a rád vám předám vše, co jsem se za léta lezení naučil."

 

 

Oblasti v okolí Arca, u jezera Lago di Garda, skýtá nepřeberné možnosti outdoorových aktivit a hlavně perfektní lezení na vápně. Jelikož už čtvrtý rok v této oblasti pravidelně provázím během celého léta, znám místní lezecké terény dobře a pokusím se vám vyjít vstříc ve všech směrech... Vícedélkové lezení patří mezi mé oblíbené a ztratit se v nekonečném vápencovém moři na celý den je opravdu vyžívný a krásný zážitek. Takže pokud vám učaroval svět vertikál a začátky lezení již máte za sebou, a chcete jít dál, neváhejte... Čeká na vás svět vysokých skalních stěn s nezapomenutelnou atmosférou.

 

  • Místo konání: Vápencová skalní oblast u městečka Arco v severní Itálii
  • Nutné vybavení: sedací úvazek, helma, kyblík, 2x karabina HMS (možnost zapůjčení), lezečky, sportovní oblečení, POJIŠTĚNÍ (doporučuji Alpenverein)
  • Délka pobytu: 4 dny, délku kurzu lze individuálně přizpůsobit vašim požadavkům
  • Max.počet účastníků: Max. 2 osoby
  • Cena kurzu: 220 eur / den HV
  • Cena zahrnuje: služby certifikovaného horského vůdce UIAGM, odpovědnostní pojistku HV. V ceně není ubytování a doprava.
  • Ubytování: Po domluvě lze zajistit jednu z těchto možností, kemp (14-16 eur osoba/noc), nebo apartmán s vybavenou kuchyní (18-20 eur osoba/noc).
  • Termín akce: duben až říjen dle domluvy